home active zorgboerderij ruiter active

Onze dieren

Liberty

libspring Liberty is een 17 jarige grote krachtige ruin die ik als jong paard heb aangekocht.
Hij is een echt maatje die zowel mijn passie voor paarden, als de ontdekkingstocht in de relatie mens & dier heeft gestimuleerd.
Liberty is de basis, de spil van mijn bedrijf. Ik ken hem als mijn broekzak en hij voelt als een deel van mijn lichaam.
Het is een allround paard die zowel in de dressuur als in de internationale springsport zijn sporen ruimschoots heeft verdiend.
Hij laat je nooit in de steek en heb hem zien vechten en obstakels zien overwinnen om zijn doelen te behalen.
Liberty is, naast een goed leerpaard een dier met veel karakter en leiderskwaliteiten, wiens vertrouwen je echt moet verdienen. Daarnaast is hij een eerlijk en gevoelig paard waardoor hij een meester is in het spiegelen.

Liberty is een geweldige co-trainer omdat hij gemoedstoestanden als boosheid, onredelijk of ruw gedrag afstraft door in staking te gaan.
Onduidelijke of zwakke aanwijzingen zijn voor hem een teken om zeer zelfdenkend mee te gaan doen, door zijn eigen tempo en richting te bepalen.
Hij reageert, op ondeugende wijze, op tegenstrijdige handelingen en laat daarmee zien dat hij een ware gedragstherapeut is, hij kiest voor "echt".

Liberty zijn uitstraling (groot en krachtig) en toch aanhankelijk, heeft een troostende en kalmerende werking.
Het liefst wordt hij verwend met lekkernijen en hij weet als geen ander hoe hij dat voor elkaar kan krijgen.
Liberty laat zien wat levenskracht is en hoe wederzijds respect werkt.

Falabella paardje

fall1 Dit kleine lieve, bijzonder kereltje is bij ons komen wonen..
Een stoer Falabella veulentje (kleinste ras ter wereld, miniatuur paardjes)

We waren op zoek naar een bijzonder paardje, tussen de 35 andere paardjes bij de fokker viel hij ons gelijk op.
Ik was op slag verliefd toen ik in zijn geestige pientere oogjes keek en wist, dit is het paardje wat ik zoek.
Van zijn levenslust en energie werden we vanzelf blij.

Dit trotse kleine kereltje, die nog geen 80 cm zal worden, staat symbool voor de doelstelling die wij als bedriif voor onze cliënten voor ogen hebben. Klein en kwetsbaar lijkend.. maar wat klein lijkt,kan toch heel groots zijn.
Dit kleine kereltje zal vele harten gaan veroveren. Door zijn knuffelgehalte en bijzonder vertederende uitstraling, is dit manneke een aanwinst.
Samen met zijn vriendje Macho, gaat hij onze kleine(en grote) klantjes helpen.

De falabella is een bekend maar zeldzaam paardenras, ze zijn qua bouw, sierlijk niet te vergelijken met een shetlandpony. In Europa zijn slechts 340 falabella’s.
Hij heeft alle eigenschappen van een groot paard.
Ook komt het voor dat ze gebruikt worden als blindegeleidepaard omdat ze zeer lief en intelligent zijn.

Hij staat symbool voor klein en kwetsbaar.. maar wat klein is, kan groeien.

Mr El Guapo

gabstal Mr. EL Guapo staat ook wel bekend als "Gappy".
Mr. El Guapo is een 18 jarige pony die ons geschonken is om als co-trainer ons team te versterken.
Hij stond stilletjes in een weitje, was afgedaan als dressuur en springpony en zijn bestemming was onbekend.
Hij voelde zich op onze stal al snel thuis en geniet zichtbaar met volle teugen van het contact met de paarden.

Al snel bleek dat het een zeer werklustig paardje is, die met heel veel ijver kinderen en volwassenen weer levensvreugd geeft.
Vele harten heeft hij ondertussen al gewonnen door zijn zachtaardig karakter en zijn lieve uitstraling

Mr. El Guapo is een lieve en aanhankelijke pony, die het heerlijk vindt om uitgebreid gepoetst en verzorgd te worden.
Door zijn geduld en betrouwbaarheid is hij een geweldige leermeester. Mr. EL Guapo is gek op mensen en appeltjes en is een enorme knuffelaar.
Een paardje die laat zien dat er voor elk leven een nieuw, mooi begin is.

Twister

twisterIs een grote E pony, al 33 jaar oud en een paardje met een enorme wilskracht en levensmoed.
We hebben haar jaren geleden liefdevol opgenomen omdat ze voor het zware werk op een manege niet meer geschikt was.
Nu kan ze fijn van haar oude dag genieten en door iedereen vertroeteld worden.
Aan Twister kun je zien dat sterk, groot en volmaakt, niet per definitie de leiders hoeven te zijn.
Alle paarden hebben zichtbaar respect voor haar, gewoon omdat ze heel betrouwbaar is.

Lollypop

lollypopIs een lief en mooi minipaardje van 7 jaar oud en 99 cm hoog.
Ze is de mama van Lovelips en heeft meerdere mooie veulens ter wereld gebracht.
Ze is dol op spelletjes en knuffelen.
Haar beste vriendinnen zijn lady, Jaimi Lynn, maar is zeker ook de beste maatjes met haar dochter

 


Lovelips

lovelipsIs een super klein, heel grappig en lief, Amerikaans miniatuurpaardje van 3 jaar oud en ongeveer 70 cm hoog
Ze is heel chique en super knap en lijkt zich daarvan ook bewust omdat ze een enorme hekel heeft aan regen en modder, vast omdat haar haartjes en beentjes dan vies worden
Als alles goed gaat willen we volgend jaar proberen haar drachtig te krijgen en gaan we ook met haar naar de keuring.
Haar hobby's zijn spelen, geknuffeld en gepoetst worden.

Timy

timyIs een 1e premie mini hengstje.
Een schat van een paardje die kroelen als nummer 1 op zijn lijstje heeft staan.
Naast kroelen is wandelen en lekker spelen met de deelnemers ook favoriet.
Toen hij kwam was hij bang en terug getrokken maar nu is hij een echte vent geworden.

 

 

Veni

VeniIs ons stoere falabella hengstje van amper 83 cm hoog.
Hij waant zich echter wel de koning van de stal.
Elk dag opnieuw maakt hij je blij met zijn enorme trouwe oogjes.
Hij komt bij je op schoot liggen zodat je zijn buikje kunt aaien.
Het is een enorme deugniet, we lachen wat af om zijn kattekwaad.
Voetballen en lekker weg rennen is favoriet bij hem.
We gaan met Veni dit jaar ook naar de keuring

Jaimy lynn

Een lief klein schattig meisje van 1 jaartje oud.
Een prachtig merrietje met mooie kleuren.
Als je haar ziet moet je wel van haar houden, ze is heel lief en aanhankelijk en wilt heel graag vertroeteld worden.
We zijn allemaal gek met haar.

Fabienne

fabienneEen hele mooie lieve merrie, een D pony.
Ze is dol op gepoetst worden en dat is maar goed ook, want ze is sneeuwwit.
Fabienne is 11 jaar oud en heeft ook een veulentje gehad.
Ze is dol op rijden, wandelen en spelen.
Twister is haar beste vriendin.

 

 

Lady

lady en princessEen bijzonder paardje van 4 jaar oud, die nooit een stap verkeerd zet
Ze is ontzettend lief voor iedereen en in het bijzonder voor de kleine kinderen.
Toen ze kwam bleek ze drachtig te zijn en heeft ze een klein wondertje op de wereld gezet.
Lady was een trotse mama.
Dit wonder noemde we Princess, een terechte naam voor het liefste, dapperste en prachtigste veulentje ter wereld.
Wat waren we blij met ons mooie kleine meisje en wat hebben we ontzettend genoten van haar.
Door haar lieve karakter en aanhankelijkheid hielden we al snel zo ontzettend veel van haar.
Helaas mocht ze maar een paar maanden bij ons blijven, dapper doorstond ze de noodzakelijke operaties, die haar niet hebben kunnen redden.
Dit kleine dappere meisje heeft in haar korte leventje, een onuitwisbare indruk achter gelaten en heeft voor altijd een bijzonder plekje in ons hart.
Het was liefde op het eerste gezicht, en dat zal altijd zo blijven.

Milou

milouEen mooie sterke haflinger van 20 jaar oud
Deze lieve brave pony heeft al heel veel deelnemers hun angsten laten overwinnen.
Altijd braaf en nooit te lui om te werken.
Ze ziet er altijd heel feestelijk uit, want ohh wat gaan er vaak strikjes in haar manen en staart

 

 

Babbi

babbiOnze lieve shetlander van 17 jaar oud.
Een leuke leer pony voor onze jongste deelnemers.
Ze noemen haar hun Barbie paardje.
Ze staat ook voor onze kar.
Milou en Babbi zijn dikke maatjes

 

 

 

 

 

 

 

 

Destino

 

Destino 2Destino 3

 

Deze ontzettend knappe Spaanse hengst ziet er dan misschien heel erg stoer uit, zijn karakter is juist erg zacht en lief. Hij vindt het fijn om lekker geborsteld en geknuffeld te worden. Hier wordt hij lekker rustig van en staat er duidelijk van te genieten. Elke dag wordt ik opnieuw verliefd op hem.

De winter in Nederland is nog niet helemaal zijn ding. Wanneer we hem dan in de weide zetten worden we aangekeken met een vreemde blik en wil hij het liefst zo snel mogelijk weer naar zijn stal. De zomer temperaturen bevallen deze Spanjaard beter en daar geniet hij dan ook ten volste van in de weide.

 

El Salvador

Onze boerderij mag zelfs genieten van nog een knappe Spaanse. Dit keer geen bruine, maar een witte van kleur. Wat betreft schoonheid en afkomst komen Destino en El Salvador met elkaar overeen. Echter zit er een groot verschil in karakter. El Salvador heeft een stoer karakter en wanneer hij je vriend is, zal hij zeker door het vuur gaan voor je. Vrienden worden met hem is trouwens zeer gemakkelijk, kriebel hem is lekker over zijn rug en je hebt hem volledig voSalvador1or je gewonnen.

 Salvador2

Little Silver Prince & Little Black Phoenix

Nu mag ik jullie voorstellen aan de twee schattigste van de zorgboerderij. Little Silver Prince is geboren op 14 mei 2016 en is de zoon van Lollypop die al eerder hierboven is voorgesteld. Little Black Phoenix is op 13 april 2016 geboren en is de dochter van Lady, die ook hierboven al is voorgesteld. Verkort noemen we ze Prince en Phoenix. Prince is een hengstje en heeft nogal een ondeugend karakter. Phoenix is een merrie en heeft daarentegen een veel te lief karakter. Hieronder zie je dan ook een foto waar je bij weg smelt. (Phoenix links en Prince rechts)Prince en Phoenix

HCMxCalibers Bolero

Dit is HCMxCalibers Bolero (roepnaam Bo). Bo is een prachtig en super braaf, lief 100% AMHA hengstje van 12 jaar en ster preferent bij het NMPRS. Hij is voor het leven goedgekeurd met een 1ste premie. Bo heeft al vele nakomelingen over de hele wereld rond lopen. Bo mag nu net als onze andere miniatuur paardjes alleen maar gaan genieten van de aandacht en liefde van ons allemaal en mogelijk nog eens een show lopen. We hebben dit prachtige mannetje te danken aan Maaike Zeeveld waar ook de papa van, Timy, Little Princess en Black Phoenix, vandaan komt. Dank je wel Maaike, hij gaat vast en zeker heel veel hartjes veroveren. Hij heeft al kennis gemaakt met onze ondeugende Veni en dat klikte meteen.

Bolero

SaraSara

Sara is een 6 jarig merrietje en ontzettend lief en schattig. Ze heeft in die paar dagen al heel wat hartjes gestolen. Ze is al vriendjes geworden met onze miniatuur ezeltjes Johnny Cash en Davidoff. 
Ik wil een paar lieve en bijzondere mensen bedanken die Sara aan ons hebben geschonken. Nancy Hofkens en Martin van het bedrijf " Van leeuwen Groep BV " die vele grote gebouwen hebben gerestaureerd in onze regio, en daarnaast Joke en Adri Vorstenbosch ook oud eigenaren van Sara. 

 

  Mega mindy1Mega Mindy

 Deze stevige dame is een echte hartendief op onze zorgboerderij. Ze heeft een heel rustig en koel karakter waardoor iedereen in haar buurt ook direct rustig wordt. Soms zet ze haar kracht bewust in, sommige grassprietjes zien er nu eenmaal erg aanlokkelijk uit!

 

 

Johnny Cash & Davidoff

We hebben net dan misschien de schattigste gehad. Dit zijn zonder twijfel de grappigste. Graag stel ik aan jullie voor onze ontzettend eigenwijze miniatuurezeltjes Johnny Cash en Davidoff. Johnny Cash was al eventjes bij ons en later kwam er gelukkig een vriendje voor hem bij. We zijn daar voor naar Stichting de Ezelshoeve geweest en zijn verliefd geworden op de kleine Davidoff. Davidoff heeft dwerggroei waardoor hij echt heel klein is voor een miniatuur ezeltje. En die zijn al heel klein. Ik wil Stichting de Ezelshoeve bedanken dat Davidoff naar onze zorgboerderij mag komen en ook benadrukken wat een goed werk hun leveren voor de ezeltjes. (Links Johnny rechtst Davidoff)

Ezels

 

 

 

Coco en Snowy

Dit zijn onze alpaca's coco en snowy, de namen zullen vast al verraden welke naam bij wie hoort. Snowy is namelijk sneeuwwit en Coco cacaobruin. Snowy is duidelijk de stoerdere van de twee, zij zal eerder dichtbij komen als Coco.  Alpaca’s zijn namelijk niet heel tam, maar wel heel leuk om te zien. Deze twee kunnen heel rustig zijn, maar ook zo nu en dan eens gek doen. Of ze tuffen? Ze kunnen het wel! Maar dit hebben ze bij ons nog nooit gedaan. Dit komt alleen voor als ze iets als een hele enge bedreiging zien. Echter worden ze 1 keer per jaar geschoren, zelfs tijdens deze superenge situatie hebben ze niet getuft. Wanneer ze geschoren zijn, zien ze er heel anders uit (zie tweede foto).

AlpacasAlpacas 2

Geitjes

Deze vier zeer komische geitjes versterken sinds kort ons team. Little is de naam voor het grotere, witte geitje. Van de twee kleintjes is Lily de zwarte en Rakker de bruine, Scooby is de lichtbruine.

’s Nachts slapen zij binnen, maar op het moment dat ze in de ochtend naar buiten mogen is het feest. Het enthousiasme begint al wanneer ze je stem horen. Als ze dan uiteindelijk naar buiten gaan springen en rennen ze in het rond. Vooral Little vindt het heel stoer, dat zij nu nog als enige boven op obstakels kan springen. Binnenkort als de kleintjes wat groter zijn, kunnen zij dit natuurlijk ook. Rakker en Lily kunnen daarentegen ook heel wat moves laten zien. De meest gekke sprongen laten zij zien. Wanneer ze klaar zijn met hun gekke 5 minuten, is kroelen de nummer 1 activiteit die zij verrichten. Rakker en scooby komen het liefst bij je op schoot liggen om lekker geaaid te worden. 

 

LittleRakker en ScoobyLily

Konijntjes

Hallo, wij zijn Binky en Pebbles en wonen vanaf gisteren bij jullie op de zorgboerderij.
Wij zijn Franse hangoren en pas 9 weekjes oud.
We wonen niet in een kooi maar dartelen vrolijk rond in een grote speelkamer, samen met de cavia's waarmee we al dikke vrienden zijn geworden. (Links Pebbles, rechts Binky)

konijn1konijn2

Bubbles

Hi! Ik ben Bubbels. BubbelsIk ben een ontdeugende Franse bulldog. Ik loop heel vaak rond over de boerderij. Dit vind ik natuurlijk supergezellig. Ik ben altijd héél enthousiast en vrolijk! Het liefste hoop ik dat iemand iets lekkers laat vallen, maar goed dat komt helaas niet vaak voor. En zie je mijn grote oren? Die gebruik ik echt niet altijd hoor…

’s Avonds ga ik weer met mijn baasje mee naar huis, om thuis lekker vertroeteld te worden.  De hele dag op pad zijn met mijn baasje, dat is echt wat ik het liefste doe. Ik denk dat ik wel kan zeggen dat ik het lievelingetje ben. Zie je mijn schattige oogjes dan niet?! 

Varkentjes

Dit zijn Smartie en Skittle, onze miniatuurvarkentjes. Ze zijn heel erg ontdeugend, ze doen namelijk alles voor eten! Op de foto kun je ook duidelijke de ondeugende blik van Skittle zien.

 

Skittlevarkens1

Puzzle & Blitz

Onze meest recente aanwinst: lieve schattige Puzzle en Blitz. Puzzle is een lieve tinkermerrie die met haar rustige, betrouwbare karakter een echte aanwinst is voor onze zorgboerderij. Samen met haar lieve zoon versterken zij ons team. Deze lieve zoon Blitz is wel echt ontzettend stoer zijn blauwe ogen, een echte charmeur.

Tamara Langenberg

Onze paarden